Viena puikiausių Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus tradicijų – gimnazinių klasių pirmokų „Purtymai“, kurie jau keletą metų vyksta romantiškoje aplinkoje prie paslaptimis apgaubto Svitjazio (Świteź) ežero, esančio Baltarusijoje, netoli Naugarduko. Koronaviruso pandemija bei politiniai įvykiai Baltarusijoje sujaukė šių metų planus. Vis dėlto „Purtymai“ turėjo įvykti. Ir jie įvyko Vilniaus Senamiestyje. Į šešias grupes padalyti pirmokai dalyvavo lauke vykusiame žaidime, susijusiame su Adomo Mickevičiaus gyvenimo vietomis. Norint išspręsti didžiąją dalį žaidimo užduočių prireikė loginio mąstymo, proto aštrumo bei puikaus mokyklos globėjo biografijos išmanymo. Žaidimas baigėsi mokyklos stadione, kuriame išvargintų „fuksų“ laukė daugiau išbandymų. Po iškilmingos priesaikos bei kūrybiško savo klasės pristatymo, nors ir pavargę, bet patenkinti devintokai buvo priimti į Adomo Mickevičiaus licėjaus vyresniųjų klasių būrį. Nuoširdžiai juos sveikiname!!!